نیاز به مشاوره دارید؟ 09901855200
توانش فرهنگی

اهمیت توانش فرهنگی

آیا تا به حال تجربه کرده اید که ایجاد یک ارتباط واقعی با مردم در صورت عدم درک پیشینه شان چقدر دشوار است؟ تعامل محترمانه و آگاهانه با افرادی که دارای فرهنگ و جهان بینی مختلف هستند می تواند یک چالش باشد، بله، اما این چالش زمانی به وجود می آید که توانش فرهنگی مطرح می شود.

توانش فرهنگی چیست؟

به طور خلاصه: توانش فرهنگی عبارت است از توانایی تعامل و درک افراد از سایر فرهنگ ها.

اگر بخواهید توانش فرهنگی داشته باشید، شما باید فرهنگ تان را بفهمید و به یادگیری جهان بینی و سنت های فرهنگی سایر افراد تمایل داشته باشید. وقتی که شما بتوانید با نشان دادن احترام متقابل بین خودتان و شخصی که خارج از حلقه داخلی شما وجود دارد ابراز همدلی و دلسوزی نمایید، شما دارای پایه و اساس لازم برای انجام خدمات انسانی هستید.

توانش فرهنگی
توانش فرهنگی

چرا توانش فرهنگی مهم است؟

مهاجران، پناهندگان و افراد دارای پیشینه نژادی و قومی متنوع پیرامون شما قرار دارند. این تنوع باعث ایجاد زیبایی در زندگی می شود. با ادامه رشد جهان و مهاجرت مردم به سرزمین های مختلف، توانش میان فرهنگی دریچه هایی را برای ایجاد روابط باز می کند.

دلیل اهمیت زیاد توانش بینافرهنگی این است که ما بدون توانش بین فرهنگی نمی توانیم این روابط متنوع را ایجاد کنیم. به جای همزیستی با افرادی که درک شان نمی کنیم، توانش فرهنگی می تواند از سو تفاهم، آسیب رسانی به احساسات و تعصبات جلوگیری کند.

مزایای توانش فرهنگی

توانش فرهنگی باعث کسب مزایای اجتماعی، بهداشتی و تجاری می شود. در اینجا به مفیدترین جنبه های کسب توانش فرهنگی می پردازیم.

توانش فرهنگی باعث افزایش احترام و درک متقابل بین سازمان ها و مشتریان چند فرهنگی شان می شود.

  • این مهارت شامل همه اعضای یک جامعه می شود.
  • آن ادغام دیدگاه ها، ایده ها و استراتژی های مختلف را در فرآیندهای تصمیم گیری افزایش می دهد.
  • با چشم اندازهای متنوع فرهنگی، می توان از خلاقیت الهام گرفت و نوآوری را پیش برد.
  • سازمان هایی که می توانند از استعدادهای متنوع فرهنگی بهره گیرند، می توانند بهترین استعدادها را جذب و حفظ کنند.
  • سازمان ها با تیمی از کارمندان گوناگون می توانند طیف وسیع تری از محصولات و خدمات را ارائه دهند.
  • توانش فرهنگی فرصت های رشد شخصی و شغلی را ارتقا می بخشد.

چگونه بر روی مهارت های توانش فرهنگی مان کار کنیم؟

بهترین راه برای رشد این مهارت، داشتن تمایل به یادگیری فرهنگ های جدید است. از آنجایی که همیشه افراد جدیدی برای ملاقات وجود خواهند داشت، این یک مهارت بدون وقفه است. در اینجا چند روش وجود دارند که می توانید مهارت های توانش میان فرهنگی تان را ارتقا دهید:

گوش کردن

به صحبت های طرف مقابل گوش دهید. از او سوال بپرسید و سپس با علاقه به پاسخ او گوش دهید و حرف طرف مقابل را قطع نکنید و سعی نکنید او را متقاعد کنید. به جای پرسش در مورد اعتقادات افراد، در مورد علت دیدگاه هایش سوال کنید. این کار فرصتی به شما می دهد تا اطلاعات بیشتری در مورد دیدگاه و تجربیات طرف مقابل کسب کنید.

توجه کردن

نادیده گرفتن افراد و چیزهای اطراف مان کار سختی نیست. اما اگر شما می خواهید با افراد پیرامون تان ارتباط برقرار کنید و مهارت های توانش میان فرهنگی خود را ارتقا دهید، باید از آنچه شما را منحرف می کند جدا شوید و به عنصر انسانی توجه کنید. لبخند بزنید، ارتباط چشمی برقرار کنید و به بحث مورد نظر علاقه نشان دهید.

استفاده از تخیل

شما هرگز نمی توانید شرایط زندگی دیگران را کاملاً درک کنید زیرا آن ممکن است برعکس زندگی شخصی شما باشد. اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید تجربه آنها را درک کنید. سناریوهایی را که شنیده اید تصور کنید، زیرا آنها به شما کمک می کنند تا دیدگاه ها و فرهنگ دیگران را بهتر درک کنید.

توانش فرهنگی
توانش فرهنگی

بر خضوع فرهنگی تمرکز کنید

توانش فرهنگی فقط احترام گذاشتن به دیگران نیست، بلکه شما باید بدون تعصب در این روند دخالت کند. پذیرفتن این امر که شما متخصص نیستید بسیار مهم است و شما نیز همچنان باید بر روی این مهارت کار کنید. هنگامی که می خواهید سوال کنید و داستان شخص را بشنوید، شما واقعاً به او احترام می گذارید. خضوع فرهنگی بیشتر از طریق گوش دادن حاصل می شود تا فرض کردن.

اگر شما عاشق یادگیری و ایجاد روابط جدید هستید، داشتن شایستگی فرهنگی برای شما ضروری است. وقتی که با اطرافیان مان صحبت می کنیم و دیدگاه یمان را با یکدیگر در میان می گذاریم، زندگی به یک ماجراجویی غنی تر تبدیل می شود. شرکت ترجمه سنتر میزبان تعداد زیادی از مترجمان حرفه ای است که روزانه بر مهارت های توانش بین فرهنگی شان کار می کنند. اگر برای بهبود این مهارت به کمک نیاز دارید، ما می خواهیم شما را در مسیر درست قرار دهیم و حتی نکات بیشتری را برای کمک به شما ارائه دهیم!

ترجمه تخصصی متون انگلیسی و فارسی
ترجمه تخصصی متون انگلیسی و فارسی

برچسب ها:

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید