نیاز به مشاوره دارید؟ 09901855200
ترجمه فوری

ترجمه فوری

در برخی از مواقع خاص، به خاطر برخی اتفاقات پیش بینی نشده، یا بر اثر بی دقتی یا هر پیشامد دیگری در زندگی، یک متن باید فوراً ترجمه شود و ما نیازمند ترجمه فوری متن می شویم. این اتفاق معمولاً زمانی رخ می دهد که یک متن باید در یک کشور خارجی ارائه شود و ترجمه کل یا بخشی از آن فراموش شده است. در این شرایط، ما با تعداد زیادی کلمه مواجه هستیم که باید با سرعت زیاد و در یک زمان بسیار کوتاه ترجمه شوند.

ترجمه فوری

ترجمه فوری

علاوه بر این، در این مواقع معمولاً مشکلاتی به وجود می آیند که باعث کند شدن یا توقف فرآیند ترجمه می شوند، از جمله تخصصی بودن و پیچیده بودن متن، عدم دسترسی به کارشناسان در زمان وقوع بحران، آماده نبودن متنی که قرار است ترجمه شود. به طور خلاصه، شما باید برای همه چیز آماده باشید.

ترجمه فوری

ترجمه فوری

در این مواقع، مترجم مجبور است فقط به خودش اتکا کند. یکی از گزینه هایی که مترجم در این مواقع می تواند از آن بهره ببرد ترجمه خودکار (یا ماشینی) است که دقت آن به طور مداوم در حال بهبود است. متن های بسیار طولانی را می توان خیلی سریع و فقط با یک کلیک ماوس ترجمه کرد. البته، این نوع ترجمه ها کامل و دقیق نیستند و مترجم برای تبدیل این ترجمه به یک ترجمه خوب و قابل فهم باید با توجه به متن مبدا اصلاحات زیادی را در متن مقصد انجام دهد تا مفاهیم موجود در متن اصلی به خوبی به متن مقصد انتقال یابند. اما اگر به دنبال قابلیت استفاده از متن هستید و فقط نیاز به یک ایده کلی درباره محتوای متن دارید، این روش یک راه حل ایده آل است. در صورت نیاز به یک ترجمه با کیفیت بهتر، مترجم باید متنی که به صورت ماشینی ترجمه شده را مورد ویرایش قرار دهد، که نسبت به ترجمه عادی بسیار سریع تر است و منجر به نتایج بسیار خوبی می شود.

ترجمه فوری

ترجمه فوری

تعیین یک قانون کلی برای همه موارد اضطراری بسیار دشوار است زیرا هر پروژه ویژگی های خاص خود را دارد. فقط تجربه، ابزارهای مناسب و همچنین کمی نبوغ عواملی هستند که می توانند باعث تحویل به موقع یک ترجمه فوری و دستیابی به یک نتیجه موفقیت آمیز شوند. کتاب های بلقیس سلیمانی

ما چیزهای زیادی در مورد این مسائل می دانیم و تیم ما آماده پذیرش و ترجمه انواع پروژه ها اعم از ترجمه فوری یا غیرفوری می باشد.

ترجمه تخصصی متون انگلیسی و فارسی

ترجمه تخصصی متون انگلیسی و فارسی

برچسب ها:, , ,

بازتاب از سایت

دیدگاهتان را بنویسید